Ansatte i KFUMs Idrætsforbund

KFUMs Idrætsforbund består først og fremmest af frivillige i idrætsforeningerne rundt omkring i landet og frivillige i diverse udvalg under forbundet.

Derudover har vi en håndfuld ansatte, som arbejder på kontoret i Vejle i det daglige, hvor de sørger for administration og kontakt til foreningerne. Vores to udviklingskonsulenter hjælper udvalgene med at arrangere lejre og kurser, og de yder en løbende indsats for udvikling i de lokale foreninger.

Samtidig har vi et stort anlagt projekt, der sigter på at stimulere børns motoriske udvikling. Rend og hop med Ida og Oliver er støttet af Nordea-fonden og beskæftiger tre ansatte, der laver indsatser i institutioner, dagplejer i alle landets kommuner.


Generalsekretær

Richard Mathiesen
52 71 00 00
richard@kfumid.dk

Bogholder
Ulla Pontoppidan
30 26 71 00
ulla@kfumid.dk

Udviklingskonsulent

Maja Lund Tast
40 57 81 80
maja@kfumid.dk

Udviklingskonsulent

Erik Lorentzen
51 72 15 00
erik@kfumid.dk


Projektleder
(På barsel)
Rend og hop med Oliver og Ida

Gitte Markfoged Jensen
20 52 40 00
gitte@kfumid.dk


Projektleder
Rend og Hop med Oliver og Ida

Sarah Pedersen
26 84 77 82
sarah@kfumid.dk

Kommunekonsulent

Rend og hop med Oliver og Ida
Jesper Stræde
28 89 03 83
jesper@kfumid.dk

Bevægelseskonsulent
Rend og hop med Oliver og Ida

Sara Østergaard Jacobsen
60 60 38 81
sj@kfumid.dk

Pakkemedarbejder
Rend og hop med Oliver og Ida

Arne Bæksted
pakkeri@kfumid.dk